Режим работы: с 9:00 до 21:00 ежедневно
тел.: (044) 223-83-90; моб.: (068) 594-10-65; тел.-факс: (044) 576-22-34

Особливостi утримання тхорiв

Є один гарний вираз, той хто любить тварин, буде любити і людей. З огляду на це можна сказати, що українці — це одна із самих людяних націй.

Проте утримання тварин в умовах міста має певні особливості. Тварини великих розмірів потребують не тільки достатньо простору для життєдіяльності , але і багато часу прогулянок. Як наслідок ми бачимо підвищений інтерес до тварин малих та середніх розмірів. Окрім широко розповсюджених в утриманні собак та котів на огляд до ветеринарних лікарів все частіше приносять більш екзотичних тварин.

867

Зокрема за останні кілька років підвищився попит і на утримання тхорів. Що ж саме являється запорукою такого постійно зростаючого інтересу? В першу чергу-це дуже компанійська, грайлива, розумна та гарна тварина. Звичайно велику роль грає раннє знайомство з людиною чи з тваринами іншого виду, адже дорослі особини дещо тяжче піддаються соціалізації, а особливо ті, що виросли на волі. Певну обережність при купівлі цих тварин викликає їх специфічний запах. Проте цю «проблему» доволі просто, якщо не вирішити повністю, то значно послабити, провівши кастрацію чи стерилізацію відповідно. Інколи додатково проводять і видалення анальних залоз, що мають ще більш різкий і неприємний секрет який виділяється в стресових ситуаціях. Проте це спостерігається вкрай рідко, а отже і не складає серйозної проблеми.

Хорек на снегу

Задумуючись про придбання тхорика як домашнього улюбленця майбутні власники повинні знати певні особливості утримання цих тварин. В першу чергу — це харчування, а вимоги до нього доволі чіткі і специфічні. Оскільки тхір-це облігатний хижак , він потребує високобілкової та жирної їжі з низьким містом клітковини та вуглеводів. У цифрах це має наступний вигляд. Білок 35-40 % ,жири більше 23%, клітковини повинно бути менше 2,5% відповідно, а вуглеводів менше 25% від загального об’єму. Щодо вуглеводів, то чим їх менше-тим краще. Оскільки при надмірному надходженні вуглеводів з їжею може розвиватись запалення підшлункової залози, що з часом може призвести до інсуліноми і цукрового діабету. При виборі типу харчування варто враховувати усі вище зазначені критерії . Навіть купуючи спеціальний корм для тхорів варто дивитися на склад і відсоткове співвідношення складових компонентів оскільки доволі часто вони не відповідають вимогам. На українському ринку ветеринарних дієт харчування для тхорів представлене дуже незначною кількістю кормів, а тому необхідно знати яку альтернативу варто запропонувати власникам. Однозначно що не підходить для них-це корма для собак, через надмірну кількість клітковини і вуглеводів, а от дієти для кошенят від 1 до 3 місячного віку преміум класу, найкраще наближені до потреб організму тхорів. Якщо ж ви вибрали годівлю, що включає в себе самостійне приготування їжі, то до цього процесу потрібно підійти дуже і дуже виважено. Однозначно чого не можна робити, то це годувати тварину продуктами «зі столу».

Важливою частиною харчування є застосування харчових добавок з вітамінно-мінеральними комплексами. Особливо це стосується періоду ліньки ,під час якої необхідне надходження омега-жирних кислот, та при харчуванні самостійно приготованими складовими ,адже при цьому теж дуже складно забезпечити повноцінне надходження усіх необхідних вітамінів та мінералів.

fe2
Окремим пунктом потрібно виділити проблему із зубами. Дуже часто при огляді доводиться бачити тварин із різноманітними патологіями. Найчастіше це зубний камінь, карієс, гінгівіт. Скоріше за все причиною таких патологій являється зміна раціону в результаті одомашнення тхорів. З профілактичних міроприємств можна рекомендувати застосовувати жувальні кісточки ,спеціальні зубні щітки та пасту для тварин. В більш складних випадках, при наявності великої кількості зубного каменю, можна застосовувати ультразвукову чистку. Проте цю процедуру застосовувати часто не можна через надмірну травматизацію тонкої зубної емалі.

138962442123

Наступною особливістю утримання тхорів є необхідність стерилізації самиць під час або після тічки. Оскільки у них овуляція індукована чекати самовільного завершення небезпечно. Які ж методи можна застосувати для припинення тічки? Утримання вазектомовоного самця є одним із цих методів. Наступними методами є ін’єкування proligestone та введення підшкірного GnRH імплантата, що забезпечує життєдіяльність організму без овуляції на протязі від 6 до 24 місяців включно. Якщо ж дані міроприємства не проводити, то у самиць дуже часто спостерігається гормонозалежна анемія, яка врешті-решт закінчиться імуносупресією, тромбоцитопенією та смертю тварини.

Хорек на пне
Одним цікавим та важливим моментом в утриманні тхорів є те ,що вони чутливі до того ж типу вірусу грипу що і людина. А це значить, що є величезна ймовірність зараження тхорика від людини і навпаки. А при захворюванні одного з членів сім’ї важливо ізолювати його від можливого зараження. Оскільки ми поступово перейшли до теми вірусних захворювань, необхідно нагадати про те, що тхорів ,як і інших тварин, необхідно вакцинувати проти сказу та чуми м’ясоїдних. Обов’язковою умовою під час вакцинації є 25-ти хвилинне перебування в клініці після введення вакцини, адже ризик виникнення алергічних реакцій доволі високий і з кожною наступною вакцинацією він все збільшується[Moore et.al.,2005]. На даний момент в Європі немає ліцензованих вакцин для тхорів, проте у Великобританії та деяких країнах Європи прийнята наступна схема вакцинації. У 6-8 тижневому віці роблять першу вакцинацію Nobivac DHPPI , ревакцинацію проводять на 12-14 тиждень . Вакцину проти сказу використовують з 3-х місячного віку використовуючи вакцини різних виробників. Головною вимогою являється те-щоб вакцина була інактивована. У закордонній літературі зареєстрований лише один випадок побічної реакції на вакцину проти сказу[Greenacre,2003]. Проведення дегельментизації перед вакцинацією не являється обовязковою процедурою, оскільки тхорі їми уражаються рідко. У випадку лабораторного підтвердження гельмінтозулікування проводять препаратами для котів або ж застостосовують інєкційний празіквантел в дозі 5-12,5 мг/кг підшкірно. [E.Keeble and A.Meredith.,2013]

1660
Як підсумок зазначу наступне, що тхорі, при належному утриманні та сумлінному ставленні до їхнього здоров’я, будуть вас радувати багато-багато років.

 

Автор: Алексеенко Василий Васильевич

Алексеенко-1